- Harga vivo V80 Lite 5G di India: Belum diumumkan secara rasmi setakat 26 Ogos 2026.
- Status pelancaran: Telefon ini masih belum mempunyai pengumuman rasmi yang disahkan.
- Perkakasan utama: Maklumat yang dibocorkan menunjukkan cip Dimensity 7500, RAM 8GB dan storan 128GB.
- Kekuatan utama: Bateri 10,000mAh, paparan AMOLED 144Hz dan perlindungan IP68/IP69.
- Nasihat pembelian: Anggap semua harga, tarikh pelancaran dan spesifikasi sebagai sementara sehingga vivo mengesahkannya.
Harga vivo V80 Lite 5G di India dan Status Pelancaran
vivo V80 Lite 5G kini disenaraikan sebagai telefon pintar akan datang, tetapi vivo belum mengumumkan peranti ini secara rasmi atau mengesahkan harganya di India. Setakat 26 Ogos 2026, tiada angka rasmi yang boleh dipercayai untuk harga runcit, varian storan, tawaran pelancaran atau saluran jualan di India.
Maklumat semasa datang daripada kebocoran dan laporan pasaran awal. Satu laporan menyebut pelancaran global pada 3 September 2026, sambil menyatakan bahawa kapasiti bateri mungkin berbeza mengikut pasaran. Tarikh tersebut harus dianggap sebagai kemungkinan yang dilaporkan dan bukannya tarikh pelancaran rasmi di India.
Perkara paling penting untuk pembeli adalah mudah: jangan anggap harga anggaran yang disenaraikan sebagai harga rasmi vivo India. Sehingga syarikat menerbitkan halaman produk atau pengumuman pelancaran, harga akhir di India masih belum diketahui.
Rujukan yang berguna ialah halaman spesifikasi dan berita vivo V80 Lite 5G, yang menjejaki senarai semasa dan maklumat yang dilaporkan tentang telefon ini.
| Butiran harga atau pelancaran | Status semasa | Perkara yang perlu diketahui pembeli |
|---|---|---|
| Harga di India | Belum diumumkan | Tiada harga rasmi dalam INR tersedia |
| Tarikh pelancaran di India | Belum disahkan | Tunggu maklumat daripada vivo India |
| Laporan pelancaran global | 3 September 2026 | Tarikh yang dilaporkan, belum disahkan untuk India |
| Konfigurasi storan | 128GB disenaraikan | Varian serantau mungkin berbeza |
| Tawaran pelancaran | Belum diumumkan | Diskaun bank dan pakej tambahan belum diketahui |
Jangan membuat bayaran pendahuluan atau bergantung pada senarai pasaran yang mendakwa harga akhir vivo V80 Lite 5G sebelum vivo mengesahkan pelancaran di India.
Pantauan Harga
Harga di India masih belum disahkan. Buat perbandingan hanya melalui senarai rasmi vivo dan halaman penjual yang sah.
Pantauan Pelancaran
Tarikh global 3 September 2026 telah dilaporkan, tetapi ketersediaan serantau mungkin mengikut jadual yang berbeza.
Pantauan Varian
Bateri 10,000mAh yang disenaraikan mungkin tidak tersedia di setiap pasaran. Semak helaian spesifikasi khusus India.
Spesifikasi yang Dibocorkan dan Profil Prestasi
Konfigurasi yang dilaporkan meletakkan vivo V80 Lite 5G dalam kategori telefon pintar dengan skrin besar dan ketahanan bateri tinggi. Perkakasan yang disenaraikan termasuk cip MediaTek Dimensity 7500, RAM 8GB dan storan dalaman 128GB.
Pemproses ini diterangkan sebagai reka bentuk lapan teras dengan kelajuan jam maksimum 2.6GHz, yang dibina menggunakan proses 4nm. Grafik dikendalikan oleh GPU Mali-G625 MP2. Spesifikasi ini menunjukkan persediaan seimbang untuk pelbagai tugas harian, penstriman, fotografi dan penggunaan 5G, walaupun prestasi dunia sebenar tidak dapat dinilai sehingga telefon ini dilancarkan dan diuji secara rasmi.
Senarai perisian menyatakan Android v16 dengan antara muka Origin OS daripada vivo. Polisi kemas kini yang dilaporkan merangkumi tiga tahun kemas kini sistem operasi dan lima tahun kemas kini keselamatan. Dakwaan ini juga perlu disahkan melalui halaman produk rasmi serantau.
| Spesifikasi | Butiran yang dilaporkan |
|---|---|
| Cipset | MediaTek Dimensity 7500 MT6878V |
| CPU | Lapan teras, sehingga 2.6GHz |
| Proses pembuatan | 4nm |
| GPU | Mali-G625 MP2 |
| RAM | 8GB LPDDR4X |
| Storan | 128GB UFS 3.1 |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
| Sistem operasi | Android v16 |
| Antara muka pengguna | Origin OS |
| Kemas kini yang dilaporkan | 3 tahun OS, 5 tahun keselamatan |
Kapasiti 128GB mungkin mencukupi untuk pengguna yang kebanyakannya menstrim media dan menggunakan storan awan, tetapi ketiadaan storan boleh dikembangkan boleh menjadi masalah bagi mereka yang menyimpan banyak video, permainan atau aplikasi secara setempat. Memandangkan hanya satu konfigurasi yang disenaraikan buat masa ini, versi RAM atau storan tambahan tidak seharusnya dianggap tersedia.
Anggap senarai perkakasan semasa sebagai profil sementara. Sahkan RAM, storan, versi perisian dan sokongan kemas kini untuk model India sebelum membuat keputusan pembelian.
Sahkan Varian Serantau
Semak sama ada versi India mengekalkan bateri 10,000mAh, storan 128GB dan cipset Dimensity 7500 yang dilaporkan.
Semak Sokongan Perisian Rasmi
Sahkan versi Origin OS yang tepat dan sama ada polisi kemas kini yang dilaporkan terpakai untuk model India.
Padankan Storan dengan Penggunaan Anda
Pilih telefon ini hanya jika 128GB memenuhi keperluan foto, video, aplikasi dan media luar talian anda.
Bandingkan Harga yang Disahkan
Bandingkan harga akhir dalam INR dengan telefon 5G yang mempunyai kelengkapan serupa selepas vivo menerbitkan maklumat rasmi.
Ciri Paparan, Reka Bentuk dan Kamera
Paparan yang dilaporkan ialah panel AMOLED 6.83 inci dengan resolusi 1260 × 2800, kadar segar semula 144Hz dan kecerahan puncak sehingga 3000 nit. Gabungan ini boleh menjadikan telefon sesuai untuk tontonan di luar, tatalan, main balik video dan aplikasi yang menyokong kadar segar semula tinggi.
Paparan ini disenaraikan dengan reka bentuk lubang tebuk dan nisbah skrin-ke-badan kira-kira 89.8%. Perlindungan skrin turut dilaporkan, walaupun standard perlindungan khususnya belum dinamakan.
Telefon ini disenaraikan dengan ketinggian 163.9mm, lebar 76.5mm dan ketebalan 8.6mm, serta berat yang dilaporkan sebanyak 225 gram. Berat tersebut boleh difahami bagi peranti yang membawa bateri 10,000mAh, tetapi pembeli yang menggemari telefon ringan harus mempertimbangkan saiz fizikalnya sebelum membeli.
| Ciri paparan dan reka bentuk | Butiran yang dilaporkan | Kesan praktikal |
|---|---|---|
| Jenis panel | AMOLED | Kontras yang kuat dan penghasilan warna yang kaya |
| Saiz skrin | 6.83 inci | Ruang luas untuk media dan produktiviti |
| Resolusi | 1260 × 2800 | Paparan imej yang tajam |
| Kadar segar semula | 144Hz | Tatalan dan kandungan yang disokong kelihatan lebih lancar |
| Kecerahan puncak | 3000 nit | Keterlihatan lebih baik dalam keadaan terang |
| Dimensi | 163.9 × 76.5 × 8.6mm | Badan besar dengan ketebalan sederhana |
| Berat | 225 gram | Lebih berat berbanding kebanyakan telefon konvensional |
| Ketahanan air dan habuk | IP68/IP69 dilaporkan | Perlindungan tambahan, tertakluk kepada pengesahan serantau |
Untuk fotografi, persediaan yang disenaraikan termasuk sistem kamera belakang dwi 50MP dan kamera hadapan 8MP. Ciri kamera yang dilaporkan termasuk autofokus pengesanan fasa, denyar LED, HDR, mod SuperMoon dan zum digital sehingga 10x.
Kamera belakang disenaraikan untuk rakaman video 4K pada 30 bingkai sesaat, selain rakaman Full HD pada 30 atau 60 bingkai sesaat. Kamera hadapan dilaporkan menyokong video Full HD pada 30 bingkai sesaat. Kualiti kamera bergantung pada pemilihan sensor, pemprosesan imej dan penalaan perisian, jadi jumlah megapiksel semata-mata tidak seharusnya menentukan keputusan pembelian.
Kegunaan Paparan Terbaik
Panel AMOLED 6.83 inci dan kadar segar semula 144Hz sesuai untuk video, membaca, melayari Internet dan pelbagai tugas pada skrin besar.
Jangkaan Kamera
Persediaan kamera belakang dwi 50MP yang dilaporkan sepatutnya mencukupi untuk fotografi harian, manakala kamera swafoto 8MP kelihatan lebih asas di atas kertas.
Pertukaran Reka Bentuk
Perlindungan IP68/IP69 menarik, tetapi badan seberat 225 gram mungkin terasa besar ketika digunakan dengan sebelah tangan untuk tempoh yang lama.
Penarafan 50MP tidak menjamin imej bertaraf perdana. Tunggu sampel bebas dalam keadaan siang, cahaya rendah, potret dan video sebelum menilai sistem kamera.
Bateri, Pengecasan dan Kesambungan
Ketahanan bateri merupakan bahagian paling menonjol dalam profil vivo V80 Lite 5G yang dilaporkan. Senarai tersebut menyatakan bateri litium-ion silikon-karbon 10,000mAh, pengecasan pantas 44W dan pengecasan tanpa wayar.
Bateri sebesar ini boleh menarik minat pelancong, pengguna media tegar dan mereka yang lebih gemar mengecas telefon dengan kurang kerap. Walau bagaimanapun, ketahanan bergantung pada kecerahan skrin, tetapan kadar segar semula, kekuatan isyarat mudah alih, penggunaan kamera, aktiviti hotspot dan pengoptimuman perisian. Kapasiti 10,000mAh yang dilaporkan juga memerlukan perhatian khusus kerana laporan pasaran lain menyebut versi 7,050mAh untuk sesetengah wilayah.
Spesifikasi kesambungan adalah menyeluruh. Telefon ini disenaraikan dengan sokongan dwi Nano-SIM, jalur 5G dan 4G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.4, GPS dengan GLONASS, NFC dan pemancar inframerah. Ia turut dilengkapi audio USB Type-C dan pembesar suara stereo.
| Ciri bateri dan kesambungan | Butiran yang dilaporkan |
|---|---|
| Kapasiti bateri | 10,000mAh |
| Kimia bateri | Litium-ion silikon-karbon |
| Pengecasan berwayar | Pengecasan pantas 44W |
| Pengecasan tanpa wayar | Ya, dilaporkan |
| Sokongan SIM | Dwi Nano-SIM |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6, 5GHz |
| Bluetooth | Versi 5.4 |
| Navigasi | GPS dengan GLONASS |
| Ciri wayarles tambahan | NFC dan pemancar inframerah |
| Audio | Pembesar suara stereo, USB Type-C |
Jalur 5G yang disenaraikan termasuk FDD N1, N3, N5, N8, N28 dan N66, bersama TDD N38, N39, N40, N41, N48, N77 dan N78. Sokongan jalur bergantung pada pasaran, jadi pembeli di India harus mengesahkan keserasian dengan operator sebelum mengimport mana-mana versi.
Kapasiti 10,000mAh yang dilaporkan akan menjadi kelebihan besar dari segi ketahanan jika dikekalkan pada model India, tetapi pengesahan serantau amat penting.
Sebelum Membeli:
- Sahkan harga rasmi vivo India dalam INR
- Semak sama ada model India mempunyai bateri 10,000mAh
- Sahkan jalur 5G yang disokong oleh operator anda
- Semak spesifikasi pengecasan berwayar dan tanpa wayar
- Bandingkan berat akhir, storan dan butiran waranti
Siapa yang Patut Mempertimbangkan Telefon Ini?
vivo V80 Lite 5G kelihatan paling sesuai untuk pembeli yang mengutamakan kapasiti bateri, paparan AMOLED besar, ketahanan dan kesambungan moden. Profil yang dilaporkan kurang jelas menyasarkan pengguna telefon kompak atau pembeli yang mengutamakan fotografi serta mahukan kamera swafoto beresolusi tinggi.
Pilihan yang tepat bergantung pada harga rasmi di India. Bateri besar boleh menghalalkan harga premium bagi sesetengah pengguna, tetapi pembeli juga harus membandingkan kelajuan pengecasan, berat, pemprosesan kamera, storan dan sokongan selepas jualan.
| Profil pembeli | Kesesuaian berpotensi | Sebab |
|---|---|---|
| Pelancong tegar | Tinggi | Bateri besar yang dilaporkan dan kesambungan 5G |
| Penonton media | Tinggi | Paparan AMOLED 6.83 inci dengan kadar segar semula 144Hz |
| Pengguna luar | Menjanjikan | Kecerahan tinggi yang dilaporkan dan penarafan IP68/IP69 |
| Pembeli telefon kompak | Rendah | Badan besar 6.83 inci dan berat 225 gram |
| Pengguna yang mengutamakan swafoto | Tidak pasti | Kamera hadapan 8MP yang dilaporkan agak sederhana di atas kertas |
| Pengguna yang memerlukan banyak storan | Terhad | Storan 128GB disenaraikan tanpa pilihan pengembangan |
Gunakan rangka kerja keputusan berikut selepas senarai rasmi diterbitkan:
- Beli lebih awal hanya jika harganya kompetitif dan spesifikasi India sepadan dengan profil yang dilaporkan.
- Tunggu ulasan jika kualiti kamera, berat atau pengoptimuman bateri lebih penting daripada kapasiti mentah.
- Pertimbangkan alternatif jika anda memerlukan lebih banyak storan, badan yang lebih ringan, pengecasan lebih pantas atau kamera hadapan yang lebih baik.
- Elakkan import tanpa pengesahan kerana liputan waranti, jalur rangkaian, rantau perisian dan spesifikasi bateri mungkin berbeza.
Model vivo V80 Lite 5G dari luar negara mungkin tidak sepadan dengan versi India. Semak liputan waranti, keserasian pengecas, rantau perisian dan jalur 5G terlebih dahulu.
Soalan Lazim vivo V80 Lite 5G
Q: Berapakah harga vivo V80 Lite 5G di India?
Harga vivo V80 Lite 5G di India belum diumumkan secara rasmi setakat 26 Ogos 2026. Sebarang angka INR yang beredar harus dianggap sebagai anggaran sehingga vivo menerbitkan harga rasmi.
Q: Bilakah vivo V80 Lite 5G akan dilancarkan di India?
Tiada tarikh pelancaran di India yang disahkan. Pelancaran global pada 3 September 2026 telah dilaporkan, tetapi ia tidak mengesahkan ketersediaan atau masa pelancaran di India.
Q: Apakah kapasiti bateri yang dijangka?
Spesifikasi yang disenaraikan ialah bateri silikon-karbon 10,000mAh dengan pengecasan 44W dan pengecasan tanpa wayar. Laporan lain menyebut versi 7,050mAh di sesetengah pasaran, jadi kapasiti untuk India mesti disahkan.
Q: Adakah telefon ini menyokong 5G dan NFC?
Spesifikasi yang dilaporkan termasuk 5G dwi-SIM, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.4, NFC, GPS dengan GLONASS dan pemancar inframerah. Sokongan jalur akhir harus disemak berdasarkan model India.
Masa paling selamat untuk menilai vivo V80 Lite 5G ialah selepas vivo mengesahkan harga di India, spesifikasi serantau, waranti dan ketersediaan rasmi.